web stats
Anasayfa Yeni Eklenenler En Çok İzlenenler IMDb Top 250 İletişim

Get on Up
Get on Up, soul müzisyeni James Brown'ın hayat hikayesini beyazperdeye aktarıyor. Müziğiyle ve felsefesiyle yalnızca kendi türünde değil dünya müzik tarihine de damgasını vuran James Brown'ı Chadwick Boseman canlandırıyor. Yönetmen koltuğunda Maid and Ladies ve Ugly People filmleriyle tanıdığımız Tate Taylor bulunuyor. 
8.4/10
7.0/10
Gösterim Tarihi
Tate Taylor
Yapım
2014 / Amerika / 139 Dakika
Oyuncular
Chadwick Boseman, Nelsan Ellis, Dan Aykroyd
Tür
Sunum
720P HD Altyazılı izle
İzlenme
1849 kez izlendi
The Last Ronin - Saigo no chuushingura
Ako klanından samurayların liderlerinin intikamını ve ardından seppuku uygulayarak intihar ettikleri olayı işleyen 47 Roninin İntikamı’ndan 16 yıl sonra, olaydan sağ kurtulan tek kişi olan Kichiemon Terasaka aklında bir tek görevle ülkeyi dolaşır. Amacı gözden düşen samurayların ailesini bularak Ronin isyanının ardındaki gerçekleri duyurmaktır. 

Kyoto’da Choho Shindo’nun malikanesinde 47 Ronin için yapılacak 17. yıl anma törenine katılmak üzere yola çıkan Kichiemon kadim ve yakın dostu – ve Ronin isyanından bir gece önce kaçıp giden - Magozaemon Senoo ile tesadüfen karşılaşır. Ortadan kaybolmadan önce Magozaemon dul ve çocuksuzdu. O zamanlar tek amacı Kuraneski Oishi’ye hizmet etmek ve eğer gerekirse onun uğruna hayatını vermekti. Magozaemon’nun neden ortadan kaybolduğu sorusu Kichiemon’nun cevabını hala bilmediği bir sorudur.
6.9/10
7.2/10
Gösterim Tarihi
Shigemichi Sugita
Yapım
2010 / Japonya / 133 Dakika
Oyuncular
Kôji Yakusho, Kôichi Satô, Nanami Sakuraba
Tür
Sunum
720P HD Altyazılı izle
İzlenme
2052 kez izlendi
Les aventures de Rabbi Jacob - Papaz kaçti
Irkçı ve asabi işadamı Victor Pivart kızının düğününe yetişmek isterken geçirdiği kaza sonrası karıştığı bir dizi komik olay sonrası NewYork'tan gelen bir hahamın kılığına girmek zorunda kalır.. 
8.0/10
7.5/10
Gösterim Tarihi
Gérard Oury
Yapım
1973 / Fransa / 100 Dakika
Oyuncular
Louis de Funès, Miou-Miou, Suzy Delair
Tür
Sunum
720P HD Altyazılı izle
İzlenme
1975 kez izlendi
La grande vadrouille - Şahane Oyun
II. Dünya savaşı sırasında müttefik bomba uçağı Paris üzerinde Almanlar tarafından vurulmuştur. Uçağın ekibi ise paraşütle Paris'e iner. Kahramanımız Stanislas LeFort ve fransız sivillerin yardımıyla İngilizler sınır çizgisini geçip Almanlar tarafından işgal edilmemiş Fransa'nın güney bölgesine gitmeye çalışmaktadırlar. 

Ünlü, başarılı Fransız komedyen yine iş başında ama bu sefer bir savaşta. Louis de Funès'nin savaş sahnelerindeki harika mimikleri seyirciyi kahkaya boğuyor. Savaştan 20 yıl sonra çekilen bu film dramatik, milyonlarca insanın öldüğü büyük savaşı esprili bir dille seyirciye sunuyor.
9.7/10
8.1/10
Gösterim Tarihi
Gérard Oury
Yapım
1966 / Fransa / 132 Dakika
Oyuncular
Bourvil, Louis de Funès, Claudio Brook
Tür
Sunum
720P HD Altyazılı izle
İzlenme
1905 kez izlendi
The Memory of a Killer - De zaak Alzheimer - Alzheimer Vakası
Komiser Vincke (Koen De Bouw) ve yardımcısı Verstuyft (Werner De Smedt) Antwerp Ulusal Polis kuvvetlerinin en başarılı polislerindendir. Vincke son işlenen suçlar arasındaki bağları çözmeye çalışırken Angelo Ledda (Jan Decleir) isimli biri son olayda görgü tanığı olarak ifade verir. Kısa süre sonra iş üstündeyken gizli bir telefon alan Vincke son gelişen cinayetlerin arkasında Ledda'nın olduğunu farkeder. 

Ledda içinde bulunduğu hayattan bıkmış ve artık emekli olmak isteyen tecrübeli bir kiralık katildir. Son aldığı iş 12 yaşındaki bir çocuğu öldürmek olunca durum Ledda için tersine döner ve patronunun aleyhine çalışmaya başlar.
10.0/10
7.4/10
Gösterim Tarihi
Erik Van Looy
Yapım
2003 / Belçika / 123 Dakika
Oyuncular
Koen De Bouw, Werner De Smedt, Jan Decleir
Tür
Sunum
720P HD Altyazılı izle
İzlenme
1940 kez izlendi
Little Women - Küçük Kadınlar
Babaları İç Savaş'ta çarpışırken anneleri tarafından zor şartlarda büyütülen Joe, Meg, Beth ve Amy March'ın öyküsü, aynı zamanda kimsenin bozamayacağı güçlü bir bağın duygu dolu hikâyesi.
9.3/10
7.3/10
Gösterim Tarihi
Gillian Armstrong
Yapım
1994 / Amerika / 115 Dakika
Oyuncular
Susan Sarandon, Winona Ryder, Kirsten Dunst
Tür
Sunum
720P HD Altyazılı izle
İzlenme
2311 kez izlendi
Johnny Guitar - Dişi Kartal
Varoş, rüzgarlı bir Arizona'nın sığır yetiştirilen kasabasında, Vienna adında kasaba dışında bir bar sahibi, kasaba halkı ve sığır güdücüleriyle tartışmaya girer. Vienna, sığır güdücülerinin karşı olduğu barın yanındaki tren yolunu desteklemekle kalmayıp Dansçı Çocuk adında hırsız olduğu şüphelenilen çocuğukla da yatağını paylaşır. 

Vienna'nın eski sevgilisi silahlı soyguncu olan Johnny Guitar, Vienna'nın barına gelir ve Vienna'ya olan sevgisi tekrardan alevlenir ve onu korumaya karar verir. Hayat onlar için artık çok rahattır. Ta ki Dansçı Çocuğun ve çetesinin kasaba bankasını soyana kadar. Kasaba halkı ise Vienna'nın bu işte bir parmağı olduğunu düşünür. Sığır yetiştiricisi Vienna'dan nefret eden Emma Small liderliğinde bir heyet Vienna'nın barını baştan aşağı yakar. Vienna ve Johnny kendilerini bu adamlardan zor kurtarır ve Vienna'nın kasaba halkına karşı güçlü direnişi başlar.
6.0/10
7.7/10
Gösterim Tarihi
Nicholas Ray
Yapım
1954 / Amerika / 110 Dakika
Oyuncular
Joan Crawford, Sterling Hayden, Mercedes McCambridge
Tür
Sunum
720P HD Altyazılı izle
İzlenme
1002 kez izlendi
The Selfish Giant - Bencil Dev
14 yaşındaki Arbor'ı bu dünyada onu seven en iyi arkadaşı Swift'ten başka kimsesi yoktur. Swift'in sessiz sakin yapısının aksine Arbor oldukça kavgacı ve hareketlidir. İkilinin okulda kimseyle arası iyi değildir. 

Bir gün çıkardığı büyük kavga sonucu uzaklaştırılan Arbor, hurdacı Kitten'ın yanında çalışmaya başlar. Bir gün onun gibi iş tutup zengin olma hayalleri içerisindedir.
7.3/10
7.4/10
Gösterim Tarihi
Clio Barnard
Yapım
2013 / İngiltere / 91 Dakika
Oyuncular
Conner Chapman, Shaun Thomas, Sean Gilder
Tür
Sunum
720P HD Altyazılı izle
İzlenme
20301 kez izlendi
Finding Vivian Maier - Vivan Maier'in Peşinde
Galiba hiçbir şey sonsuza kadar sürmüyor. Başka insanlara da yer açmamız lazım. Bir çark gibi. Biniyorsunuz ve sonuna kadar gitmek zorundasınız. Sonra başka birisi de aynı fırsata sahip olacak ve o da sonuna kadar gidecek, bu böyle devam edecek.  - Vivian Maier

Bugün Amerikan fotoğrafı için tartışmasız bir öneme sahip olan Vivian Maier’ın ismini tamamen bir kaza sonucunda biliyor olduğumuzu düşününce, tekrar tekrar hayret ediyoruz. Chicago’lu tarihçi John Maloof, 2007 senesinde bir müzayededen rastgele bir koli fotoğraf almasaydı, belki bugün Maier’ın ismi mezara, fotoğrafları ise çöpe gitmiş olacaktı. 

Vivian Maier’ın Peşinde’de Maloof, Maier’ı keşfetme serüvenini anlatırken, hayatı boyunca çocuk bakıcılığı yapmış fotoğrafçının izini sürmeye devam ediyor. Maier’ın bakıcılığını yaptığı insanlarla konuşan, hatta onun Fransa’daki akrabalarını bulan Maloof, bu gizemli kadının üstündeki sır perdesini araladıkça yeni sorularla karşılaşıyor. 
7.1/10
7.7/10
Gösterim Tarihi
John Maloof, Charlie Siskel
Yapım
2013 / Amerika / 83 Dakika
Oyuncular
Vivian Maier, John Maloof, Daniel Arnaud
Tür
Sunum
720P HD Altyazılı izle
İzlenme
18439 kez izlendi
Cyberbully
İngiliz bir genç kız, bir hacker tarafından verilen emirleri yapmaya zorlanmaktadır. Eğer kız bu istekleri yerine getirmezse hacker genç kızın özel resimlerini internete sızdıracaktır.
6.3/10
7.4/10
Gösterim Tarihi
Ben Chanan
Yapım
2015 / İngiltere / 62 dakika
Oyuncular
Maisie Williams, Ella Purnell, Wilson Haagens
Tür
Sunum
720P HD Altyazılı izle
İzlenme
19846 kez izlendi
Ulysses' Gaze - To vlemma tou Odyssea - Ulis'in Bakışı
Film, bir sinemacı olan A.'nın kişisel yolculuğudur, ama bu şahsi yolculuğa Balkanların 20. yüzyıldaki tarihi de eşlik eder. Manaki kardeşlerin (Balkanlarda ilk sinema filmini çekmiş olan kardeşler) kayıp üç rulosunu aramak üzere çıktığı Balkan yolculuğu, Balkan tarihini de gözümüzün önüne getirir. 

Atina, Manastır, Üsküp, Plovdiv, Bükreş, Belgrad ve Saraybosna. Angelopoulos, filminde alışılmışın dışında geniş plan çekimler kullanır. Hareketli görüntülere ve kolay izlenen ve kolay anlaşılan filmlere alışkın izleyiciye uymayan, uzun ve pek çok kez durgun sekanslar kullanır. Angelopoulos'un Ulis'in Bakışı filmini anlamak, Yunan mitolojisini bilmeyi gerektirir. Filmde mitolojik öğelere sık yer verilmektedir. 

Eleni Karaindrou, Yunan besteci Teichio'da doğdu. Atina Hellenikon Odion'da piyano ve teori eğitimi aldı. Özellikle Theodoros Angelopoulos'un yönettiği filmlerin müzikleriyle bilinir. Theodoros Angelopoulos'un Eternity and a day ve To livadi pou dakryzei (İngilizce: The weepin meadow) isimli filmlerine yaptığı film müzikleri ile ünlenmiştir. The weepig meadow'un soundtrack albümü Türkiye'de yayınlanmasa da Avrupa'da çok ilgi görmüştür ve Atina Senfoni Orkestrası tarafından bir senfoni olarak çalınmıştır.

Theodoros Angelopoulos, (d. 27 Nisan 1935 -- ö. 24 Ocak 2012) Yunan sinemasının Costa Gavras ve Costas Ferris ile birlikte öncü yönetmeni. Sanatsal sinemanın en önemli çağdaş temsilcilerindendir. Mitololojik göndermelere bol yer verilen filmlerinde, daha çok bireyden hareketle tarihî çerçeve içinde toplumsal olaylar konu edilmektedir. Özellikle entelektüel bireyin hayata dair ızdırapları ve düş kırıklıkları işlenir. 

Filmlerinde geniş plan çekimler ve uzun sekanslar çokça yer alır. Çoğunu Eleni Karaindrou'nun müziklediği filmleri arasında şunlar sayılabilir: 36 Günleri, Avcılar, Kumpanya, Kitera'ya Yolculuk, Arıcı, Puslu Manzaralar, Leyleğin Geciken Adımı, Ulis'in Bakışı, Sonsuzluk ve Bir Gün, Ağlayan Çayır, Zamanın Tozu.
7.8/10
7.5/10
Gösterim Tarihi
Theodoros Angelopoulos
Yapım
1995 / Yunanistan / 176 Dakika
Oyuncular
Harvey Keitel, Maia Morgenstern, Erland Josephson
Tür
Sunum
Dvdrip
İzlenme
11446 kez izlendi
Ghost Recon: Alpha
Tom Clancy's Ghost Recon ALPHA, Tom Clancy's Ghost Recon: Future Soldier oyunun geçtiği zamanın öncesini anlatan bir kısa film... Ghost Recon: Alpha takımı liderleri Ghost önderliğinde, gizemli Rus bir iş adamının deposunda sızmaya çalışır...
6.9/10
7.7/10
Gösterim Tarihi
François Alaux, Hervé de Crécy
Yapım
2012 / Amerika / 23 Dakika
Oyuncular
Keith Gilmore, Mark Ivanir, Chook Sibtain
Tür
Sunum
720P HD Altyazılı izle
İzlenme
17774 kez izlendi
Adams æbler - Adem'in Elması
Hapisten yeni çıkan neo-nazi Adam, topluma hizmet etmek üzere papaz Ivan'ın yanına gönderilir. Ivan ona kilisenin önündeki elma ağacının meyveleriyle bir elmalı kek pişirme görevi verir. Bu arada elmalar kuşların, solucanların ve şimşeklerin saldırısına uğrar. 

Ivan, Şeytan tarafından sınandıklarına inanır. Adam ise Tanrı tarafından sınandıklarını düşünmektedir, çünkü belki de kötülük diye bir şey yoktur. 

İyi ile kötü çatışmasına ciddi biçimde eğilen bu absürd ve çarpık kara komedi, Çaylak Kasaplar'ın yönetmeni, Mifune, Açık Kalpler ve Kral Yaşıyor gibi Dogme filmlerinin yazarı Anders Thomas Jensen'in son filmi. Adem'in Elmaları aynı zamanda Danimarka'nın En İyi Yabancı Film kategorisindeki Oscar adayıydı.
8.7/10
7.9/10
Gösterim Tarihi
Anders Thomas Jensen
Yapım
2005 / Danimarka / 94 Dakika
Oyuncular
Ulrich Thomsen, Mads Mikkelsen, Nicolas Bro
Tür
Sunum
720P HD Altyazılı izle
İzlenme
33874 kez izlendi
My Girl - Kız Arkadaşım
Vada, zamanının çoğunu en iyi erkek arkadaşıyla geçiren ve hastalıklardan korkan bir kızdır. Onbir yaşındaki Vada’nın hayatı, babasının yeniden evlenmeye karar vermesiyle bir anda kararır. 

Macaulay Culkin’in en meşhur olduğu zamanlarda çekilmiş olan bu romantik film, gençlerin gözdesi olmuştu.
7.6/10
6.8/10
Gösterim Tarihi
Howard Zieff
Yapım
1991 / Amerika / 102 Dakika
Oyuncular
Anna Chlumsky, Macaulay Culkin, Dan Aykroyd
Tür
Sunum
720P HD Altyazılı izle
İzlenme
23185 kez izlendi
The Enemy Within - O ehthros mou
Atina ve Atinalılar hakkında filmler yapmayı sürdüren Yorgos Tsemberopoulos’un on iki yıl aradan sonra çektiği ilk filmi, Yunan yeni dalgasının en iyi örneklerinden sayılıyor. Yunanistan’ın içinde bulunduğu sosyal ve finansal çöküşün yansımalarını bir ailenin alt üst olan hayatı üzerinden izliyoruz. 

Karısı ve iki çocuğuyla sıradan bir hayatı ve küçük bir dükkânı olan Kostas Stasinos, bir gece evlerine soyguncuların girmesiyle bir anda şiddetle tanışır. Sakin ve ılımlı mizacı ve siyasal görüşü yaşadığı travmanın ardından baştan başa değişen Kostas, artık adaleti kendi ellerine alacaktır.
6.9/10
6.8/10
Gösterim Tarihi
Yorgos Tsemberopoulos
Yapım
2013 / Yunanistan / 107 Dakika
Oyuncular
Manolis Mavromatakis, Maria Zorba, Yiorgos Gallos
Tür
Sunum
720P HD Altyazılı izle
İzlenme
13154 kez izlendi
Garden of Words - Koto no ha no niwa
Karşılaşabilmek için ileri doğru yürüyoruz.. Ayakkabı tasarımcısı olmak isteyen Takao, okulu asıp eski Japon tarzı bir bahçede ayakkabı çizimleri yapmaktadır. Bir gün kendinden yaşça büyük, Yukino adlı gizemli bir kadınla tanışır. 

İkilinin yolları daha sonra sık sık kesişmeye başlar. Yalnız bu karşılaşmalar hep yağmurlu günlerde olmaktadır. 
7.5/10
7.6/10
Gösterim Tarihi
Makoto Shinkai
Yapım
2013 / Japonya / 46 Dakika
Oyuncular
Miyu Irino, Kana Hanazawa, Fumi Hirano
Tür
Sunum
720P HD Altyazılı izle
İzlenme
15562 kez izlendi
The Elementary School - Obecná skola
Sene 1945-46. 10 yaşındaki Eda ve onun arkadaşı Tonda, Prag dışındaki küçük bir köyde yaşamaktadırlar. Okulda, sınıfları çok vahşi ve disiplinsiz olduğundan öğretmenleri istifa eder ve yerine militan Igor Hnidzo gelir. Kendisi çok katıdır ama aynı zamanda adildir.
6.8/10
8.2/10
Gösterim Tarihi
Jan Sverák
Yapım
1991 / Çekoslovakya / 100 Daki
Oyuncular
Jan Tríska, Zdenek Sverák, Libuse Safránková
Tür
Sunum
Dvdrip
İzlenme
10795 kez izlendi
Logorama
Silahlı bir suçlu, tamamen kurumsal logolardan ve yine kurumsal logolarda kullanılan karakterlerden oluşan bir Los Angales'da terör estirmek üzere... Polisin ise yapması gereken tek bir şey var. Bu adamı yakalamak...
7.6/10
7.7/10
Gösterim Tarihi
François Alaux, Hervé de Crécy
Yapım
2009 / Fransa / 16 Dakika
Oyuncular
Bob Stephenson, Sherman Augustus, Aja Evans
Tür
Sunum
720P HD Altyazılı izle
İzlenme
13483 kez izlendi
The Sand Pebbles - Macera Gemisi
Uyuyan bir dev olan Çin ve onun kanlı uyanışı esnasında orada bulunan Amerikalılar'ın hikayesini konu alan filmin karakter odağında hayata tamamen küsmüş denizci Jake Holman ve Çinli karısını bir açık arttırmadan kaçıran Amerikalı donanma görevlisi Frenchy'nin hikayesi anlatılmaktadır. 

The Sand Pebbles En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Altın Küre Ödülü, En İyi Film ve En İyi Aktör dahil olmak üzere dokuz dalda Oscar Adayı. 
9.3/10
7.7/10
Gösterim Tarihi
Robert Wise
Yapım
1966 / Amerika / 182 Dakika
Oyuncular
Steve McQueen, Richard Attenborough, Candice Bergen
Tür
Sunum
720P HD Altyazılı izle
İzlenme
16332 kez izlendi
Al Midan - Meydan
Belgesel türündeki 'Meydan', Mısır'ın Tahrir Meydanı'nda başlayan Mısır Devrimi'ni farklı kahramanlar üzerinden kameraya yansıtıyor. Altı farklı direnişçinin farklı bakış açılarıyla Hüsnü Mübarek'in yönetiminin sonlanmasına giden yola ve bu süreçte karakterlerin yaşadıkları zafer mücadelesine tanık oluyoruz. 

Meydan'daki gençlerin çadırlarında hak arayış direnişiyle ortaya çıkan ve Mübarek'in düşmesiyle kendini gösteren zafer ise 20. yüzyıl'ın en dikkat çekici hikayelerinden birine dönüşüyor. Film sadece bu süreci değil, devrimin ardından ortaya çıkan toplumsal ve siyasi karışıklıkları da ele alıyor.
8.2/10
8.2/10
Gösterim Tarihi
Jehane Noujaim
Yapım
2013 / Mısır / 108 Dakika
Oyuncular
Ahmed Hassan, Khalid Abdalla, Magdy Ashour
Tür
Sunum
720P HD Altyazılı izle
İzlenme
29156 kez izlendi
Fasandræberne - The Absent One
Bir lisede, ikiz kardeşler cinayetini işleyen katil hedef saptırmaya çalışmaktadır. Üst sınıftan bir grup gencin üzerine bu suçu atmaya haince çalışırken, işler düşündüğü kadar kolay olmaz. Başladığı yere geri dönen adi katil için yeni bir plan lazımdır. 

Danimarka yapımı bir cinayet filmi olan The Absent One, film kritik platformlarından yüksek puanlar alarak göze çarpmayı başarmıştır.
7.2/10
7.1/10
Gösterim Tarihi
Mikkel Nørgaard
Yapım
2014 / Danimarka / 119 Dakika
Oyuncular
Nikolaj Lie Kaas, Fares Fares, Pilou Asbæk
Tür
Sunum
720P HD Altyazılı izle
İzlenme
29660 kez izlendi
A Girl Walks Home Alone at Night - Gece Yarisi Sokakta Tek Basina Bir Kiz
Vampirler dişlerini İran Sineması'na da geçirdiler. genç yönetmen Ana Lily Amirpour'un kamera arkasına geçtiği A Girl Walks Home Alone at Night oldukça ilginç bir vampir filmi çeşitlemesi ile karşı karşıya olduğumuzun sinyallerini çakıyor adeta! 

Tamamı siyah beyaz formatta perdeye aktarılan filmde, İran'ın hayalet şehirlerinden biri olan lanetli Bad City'e konuk oluyoruz. Vahşi bir vampir filminden ziyade, varoluşçu bir yapımla karşımıza çıkan yönetmen Amirpour, vampir kavramı üzerinden yalnızlık olgusunu perdeye taşımayı hedefliyor. 
7.9/10
7.1/10
Gösterim Tarihi
Ana Lily Amirpour
Yapım
2014 / Amerika / 99 Dakika
Oyuncular
Sheila Vand, Arash Marandi, Marshall Manesh
Tür
Sunum
720P HD Altyazılı izle
İzlenme
37458 kez izlendi
A Woman Under the Influence - Etki Altında Bir Kadın
Bu çok yönlü aile dramı, farklı düzeylerde çalışan karmaşık, sert film, Cassavetes’in en parlak yönetmenlik başarısıdır. Kişiliğinin kimi farklı yönleri çeşitli zamanlarda diğerlerini gölgelendirirken akıl sağlığı düpedüz bozulan bir kadını oynayan Gena Rowlands, hayatının performansını sunmuştur… 

Mabel Longhetti alt-orta sınıftan Los Angeles’lı bir evkadınıdır; kişilik duygusu öylesine zayıftır ki, kendini sadece kocasının sevgisi ve çocuklarının bağlılığıyla tanımlar. Kocası Nick, bir inşaat ekibinin şefidir; coşkulu bir yapıya sahip, insanlarla birlikte olmayı seven bir tiptir. Mabel umutsuzca onu hoşnut kılmak ister ve yalnız olduklarında bunu yapar da. Uyuşurlar ve birbirlerini severler. Ama çevrede insanlar varsa, Mabel biraz kaçık bir hal alır. Nasıl davranması gerektiğinden emin değildir, çünkü kim olduğundan emin değildir...
8.3/10
8.2/10
Gösterim Tarihi
John Cassavetes
Yapım
1974 / Amerika / 155 Dakika
Oyuncular
Gena Rowlands, Peter Falk, Fred Draper
Tür
Sunum
720P HD Altyazılı izle
İzlenme
18782 kez izlendi
Sanma no aji - An Autumn Afternoon - Bir Güz Ögleden Sonrasi
Shuhei Hirayama  oğlu Kazuo  ve kızı Michiko  ile savaş sonrası Tokyo'da kendi halinde bir dul olarak yaşıyordu. Michika onun tek kızıdır ve doğal olarak annesinin ölümünden sonra evin hanımı rolünü üstlenmiştir. İşçilerinden birinin işyerinden evlilik izni almak istemesinden sonra o da kızının evliliğe hazır olup değerlendirmeye başlar.

Yasujiro Ozu, Autumn Afternoon'da çok güzel işlenmiş, esprili ve içe dokunan ustaca bir final yaratmış. Endüstrileşmiş ve giderek batılılaşan Tokyo'ya karşı bir yapılanma. 

Modern toplumdaki büyüyen kültürel gelenek paradoksuna yüzeysel bir gözlem: çekirdek ailenin çözülmesinden kaynaklanan yalnızlaşma, bekar bir kadının duygusal kararsızlığa rağmen üzerindeki sosyal baskı. Eşit ölçüde düşüncesizlik ve üzüntü ögesi kullanarak Ozu, yaşlılığın, ailevi görevlerin ve yalnızlığın öyküsünü huzurlu ve derinden etkileyici bir şekilde anlatır. 


8.2/10
8.2/10
Gösterim Tarihi
Yasujirô Ozu
Yapım
1962 / Japonya / 112 Dakika
Oyuncular
Chishû Ryû, Shima Iwashita, Keiji Sada
Tür
Sunum
720P HD Altyazılı izle
İzlenme
12727 kez izlendi
1 2 3 4 5 6
Türlerine Göre Filmler
Boxset Filmler
Mini Diziler
Unutulmaz Diziler
Son Yorumlar
Facebook Sayfamız
Etiketler
UnutulmazFilmler.Com, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, iletişim bölümünden bize ulaşabilirler. Buraya ulaşan talep ve şikayetler hukuksal olarak incelenecek, şikayet yerinde görüldüğü takdirde, ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır.

Google
Copyright © 2011 UnutulmazFilmler.Com